Posezení a relax ve Františkánské zahraděI v bláznivém centru Prahy si můžete užít božský klid. Přijďte se posadit do naší kavárny ve Františkánské zahradě. Chodíte přes zahradu do práce? Máte schůzku přímo v zahradě nebo si sem chodíte odpočinout? Rádi vás přivítáme přímo v kavárně nebo připravíme kávu a občerstvení s sebou.

Café Truhlárna se nachází ve více jak  600 let starém Františkánském klášteře v zrekonstruovaném objektu bývalé františkánské truhlárny s mimořádně velkou zahrádkou, která plynule navazuje na Františkánskou zahradu.

Pouze domácí, lokální a hlavně lahodnéVěříme v kvalitu a poctivé řemeslo. Připravujeme pouze výběrovou kávu z prvotřídní české pražírny a podáváme domácí limonády v bio kvalitě. Také si u nás můžete pochutnat na koláčích z řemeslných pekáren nebo na sendvičích s farmářskými produkty.


Zobrazit nabídku

Prvotřídní káva na sto způsobůNaši baristé připravují výběrovou kávu z české pražírny Doubleshot. Nabízíme klasiku jako espresso, macchiato, cappuccino, flat white nebo caffè latte. Také ale umíme filtrovanou kávu Batch Brew nebo dripper V60.

Zachutnala vám naše káva? Věříme, že ano. Nabízíme ji proto na váhu i domů – zrnkovou či namletou přímo do vašeho přístroje.


Zobrazit nabídku

Nápoje pro osvěžení i potěšeníDáváte před kávou přednost čaji? U nás si můžete dopřát nejvyšší sorty čajů z Japonska a Indie. Pro milovníky hroznů nabízíme víno z rodinného vinařství v chráněné oblasti Pálava. A pokud hledáte něco ostřejšího, nabízíme kvalitní českou pálenku nebo rum.

Dobroty na hlad i na zubKaždý den nabízíme čerstvé dobroty z malých lokálních pekáren a cukráren. Těšit se můžete na řemeslné buchty, tradiční dvojctihodné koláče nebo domácí bábovku. Umíme to i bez lepku a bez pečení. V naší nabídce nechybí raw a bezlepkové dezerty ze specializovaných pražských pekáren a cukráren. Máte radši slané? Dejte si u nás ke svačině vynikající chleba nebo housku se šunkou od kosti, s vajíčkem nebo tvarohem.